Słonka

12 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu naszych najbliższych, z okazji zakończenia roku przedszkolnego i naszego odejścia do szkoły. Uroczystość rozpoczęliśmy od zatańczenia Poloneza. Następnie zaśpiewaliśmy pożegnalne piosenki, przy akompaniamencie Pani od rytmiki i wyrecytowaliśmy wiersze oraz podziękowania. Nasi młodsi koledzy i koleżanki z grupy IV przygotowali dla nas niespodziankę i krótkim występem podziękowali nam za wspólne lata i pożegnali nas. Po zakończeniu Pani dyrektor wraz z Paniami nauczycielkami, wręczyła nam pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola oraz prezenty. Następnie w naszej sali rodzice przygotowali dla nas poczęstunek i wspólnie mogliśmy bawić się w ogrodzie przedszkolnym. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Było wiele uśmiechu, ale również wzruszeń.

10 czerwca odbyły się u nas w przedszkolu zajęcia z Dziecięcej Akademii Sportu, które poprowadziła Pani z Akademii Wychowania Fizycznego. Opowiadała nam o piłce nożnej. Wyjaśniła co to jest spalony oraz faul i wytłumaczyła co to jest rzut rożny. Praktyczne zajęcia zaczęliśmy od krótkiej rozgrzewki, a następnie uczyliśmy się prowadzić piłkę, mijać i kiwać przeciwnika, a na sam koniec strzelać gole. Zagraliśmy również mini mecze dwóch na dwóch zawodników.

7 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dzięki mamie i babci, jednego z naszych kolegów z grupy, mogliśmy wejść do ogródka pomiarowego i dowiedzieć się między innymi w jaki sposób mierzona jest temperatura gleby, dlaczego termometry są w białych osłonkach oraz w jaki sposób mierzy się opady i siłę wiatru. Wszystko w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam Pani, która pracuje w Instytucie.

6 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu naszych najbliższych. Z okazji Ich święta, wystąpiliśmy z przedstawieniem, które zaprezentowaliśmy na Bielańskim Przeglądzie Artystycznym. Po zakończeniu, wręczyliśmy rodzicom wykonane przez nas prezenty. Następnie bawiliśmy się wspólnie w ogrodzie przedszkolnym na pikniku rodzinnym, który wszystkim sprawił mnóstwo radości. Czekały tam na nas brokatowe tatuaże, malowanie buziek, ogromne bańki i balony. W sali natomiast czekał na nas pyszny poczęstunek, gdzie mogliśmy skosztować smakołyków przygotowanych przez naszych rodziców.

5 czerwca w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy policji oraz wyjątkowego gościa - psa policyjnego Huntera. Dowiedzieliśmy się jaki wyszkolony, posłuszny i sprawny jest Hunter, ale również jaki potrafi być groźny podczas swojej ciężkiej pracy. Pan policjant dał nam wskazówki, jak należy zachować się podczas spotkania z nieznajomym psem oraz, gdy pies nas zaatakuje. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy sztuczki i komendy, które potrafi Hunter, a następnie mogliśmy wejść do samochodu policyjnego i włączyć sygnał dźwiękowy. Naszym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki i sprzęt policyjny, który wszyscy mogli obejrzeć z bliska.

4 czerwca odwiedziliśmy Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej przy ulicy Szegedyńskiej 9, gdzie oglądaliśmy i braliśmy udział w interaktywnym przedstawieniu: ,,Detektyw Szkiełko” opowiadające o detektywie, który musiał rozwiązać niezwykle trudną zagadkę, którą było zniknięcie bociana Józefa. Przy naszej pomocy i dzięki pomysłom dzieci, udało się szczęśliwie odnaleźć zaginionego ptaka.

3 czerwca w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka na sportowo. Żeby otrzymać odznakę Aktywnego Przedszkolaka, musieliśmy przejść przez wszystkie konkurencje przygotowane w ogrodzie, takie jak: bieg przez płotki, strzał do bramki, przeciąganie liny, skoki na piłkach, wyścigi w workach, rzut woreczkiem do kosza, przejście przez tunel, bieg między pachołkami. Pogoda tego dnia nam dopisała. Na zakończenie imprezy wspólnie tańczyliśmy i bawiliśmy się przy muzyce na przedszkolnym placu zabaw.

30 maja wybraliśmy się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 187 na uroczyste zakończenie zajęć: Dziecięcej Akademii Matematyki. Tym razem, to my odwiedziliśmy Panią od matematyki w jej szkole i sali, gdzie wykonywaliśmy ostatnie matematyczne zadania. Otrzymaliśmy dyplomy za udział w zajęciach i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Na koniec bardzo serdecznie podziękowaliśmy Pani Lidii Romańskiej za poświęcony czas i naukę. W ramach podziękowania wręczyliśmy własnoręcznie przygotowane laurki i świeże owoce.

29 maja pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Lotniczej Jednostki Wojskowej I Bazy Transportowej na Warszawskie Okęcie. Zwiedzanie Jednostki Lotniczej zaczęliśmy od sali muzealnej, gdzie zgromadzonych jest wiele pamiątek związanych z I Bazą Transportową i gdzie mogliśmy obejrzeć krótki film instruktażowy, z którego dowiedzieliśmy się czym dokładnie zajmują się ludzie pracujący tam. Następnie przeszliśmy do hangaru, gdzie stały helikoptery i samolot Polskiego Rządu. Mieliśmy wyjątkowe szczęście, ponieważ mogliśmy zobaczyć jak ląduje i kołuje helikopter - Sokół. W oddali mogliśmy podziwiać startujące samoloty pasażerskie. Duże wrażenie na nas zrobiły wozy strażackie i sprzęt, który mogliśmy zobaczyć, a nawet przymierzyć i dotknąć.

21 maja Słonka, Tygryski i Żabki udały się na wycieczkę autokarową do Głoskowa. W Chatce spełnionych marzeń, wzięliśmy udział w zajęciach: ,,180 minut dookoła świata”. W czasie 180 minut odbyliśmy podróż po świecie. Raz konno, raz balonem, a nawet rakietą. Wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych, gdzie własnoręcznie przygotowaliśmy pizzę i którą na koniec wspólnie mogliśmy spróbować. Kolejną atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek przez każdego z uczestników. Na koniec mogliśmy pobawić się na placu zabaw.

Strony