Smerfy

W środę 18.12 odwiedziła nas Mama Jurka, która przeczytała nam jedną z ulubionych książeczek Jurka. Smerfy z zaciekawieniem słuchały przygód kolorowego słonia - Elmera. Następnie dzieci otrzymały kolorowankę przyniesioną przez mamę naszego kolegi i każdy mógł pokolorować tak jak chciał, swojego wymarzonego, kolorowego słonia.

Serdecznie dziękujemy mamie Jurka za wizytę w naszej grupie.

Smerfy od początku grudnia przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Uczyły się świątecznych piosenek, wierszyków, wybranych kolęd oraz poznawały tradycje świąteczne. Dnia 17 grudnia w grupie Smerfów odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe i warsztaty świąteczne z rodzicami. Podczas spotkania, dzieci przedstawiły repertuar artystyczny i wykonały wspólnie  z rodzicami kartki świąteczne. Następnie odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców, było bardzo miło i pysznie.

20 grudnia obchodziliśmy Dzień Ryby. W tym dniu Smerfy poznały ryby i ich różnorodny wygląd. Miały okazję obejrzeć zdjęcia różnych gatunków ryb – od ozdobnych po szproty, karpie. Smerfy zapoznane zostały z budową ryb, a na zakończenie dnia wykonały własne kolorowe ryby, wyklejając kontur ryby łuskami.

12 grudnia obchodziliśmy Dzień Guzika.  W tym dniu Smerfy poznały bliżej guziki, ich różnorodny wygląd i kształt. Ćwiczyły także umiejętności przeliczania guzików. Następnie ćwicząc motorykę małą, wyklejały kontur guzika kawałkami bibuły. Zakończyliśmy Dzień Guzika ćwiczeniami nawlekania guzików na sznurek, co sprawiło nam wiele radości.

W grudniu nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Wszystkie dzieci długo czekały na to spotkanie i z tej okazji przygotowały krótki wierszyk dla wyczekiwanego gościa. Wspólnie z dziećmi z innych grup uczestniczyliśmy w zabawach, tańcach i zagadkach, które przygotowały Panie. Jednak najbardziej byliśmy ciekawi czy Mikołaj nie zapomniał o prezentach. Gdy weszliśmy do naszej sali po zabawie, okazało się że prezenty już czekają na nas pod choinką. Na każdej buzi pojawił się uśmiech, ponieważ kolejny raz Mikołaj nas zaskoczył. Długo się zastanawialiśmy, jak on to zrobił, skoro cały czas był  z nami.

Dnia 11 grudnia Smerfy wzięły udział w zajęciach badawczych Labo Odkrywcy - doświadczanie przez eksperymentowanie, podczas których dowiedziały się co to są zegary. Poznały różne rodzaje zegarów np. zegar słoneczny, elektryczny, oraz chemiczny. Dowiedziały się również do czego można je wykorzystywać i sprawdzały ile czasu potrzeba na zajście reakcji chemicznych. Dzięki profesorkowi Labolkowi. dzieci dowiedziały się dlaczego mamy dzień i noc oraz zapoznały się z pojęciem ruchu obrotowego Ziemi.

6.12.2019 z okazji Mikołajek odbyły się warsztaty stolarskie. Dzieci poznały pracę stolarza i oglądały narzędzia, którymi się posługuje. Podczas zajęć Pan stolarz wyjaśnił jak ważne są zasady bezpieczeństwa i strój w jaki jest ubrany. Chętne dzieci mogły przymierzyć kask, kamizelkę odblaskową, rękawice i okulary ochronne. Smerfy poznały również różne gatunki drzew. Na zakończenie warsztatów, każde dziecko wykonało własną zabawkę z kawałka sosnowej deski. Dzieci malowały farbami drewno z otworami  do przewlekania sznurków i ćwiczenia paluszków.

Na początku grudnia dzieci z grupy brały udział w przygotowaniach świątecznych dekoracji. Ubierały wspólnie choinkę, a wyczekując Mikołaja przygotowywały jego portrety, które ozdobiły salę. 6 grudnia okazało się, że Mikołaj docenił nasze starania i o nas nie zapomniał, ponieważ każde dziecko znalazło pod choinką upominek.

25 listopada odchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy Smerf mógł przynieść do przedszkola swojego ukochanego Misia. Smerfy poznały również historię pluszowego misia, słuchały piosenki "Stary niedźwiedź mocno śpi" i własnoręcznie wykonały misie, wyklejając watą kontury, które wcześniej przykleiły na kolorową kartkę.

Dnia 25 listopada Smerfy wzięły udział w zajęciach badawczych Labo Odkrywcy - doświadczanie przez eksperymentowanie, podczas których dowiedziały się jak powstaje prąd. Dzięki profesorkowi Labolkowi zapoznały się z pojęciami prąd i przewodzenie prądu oraz dowiedziały się czym są cząsteczki dodatnie i ujemne. Smerfy sprawdzały również jakie substancje oraz przedmioty przewodzą prąd oraz jakie są zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.

Strony