Biedronki

Dzieci na podstawie ilustracji ćwiczyły odróżnianie ubrań zimowych od letnich. Poznały nazwy ubrań zimowych i dopasowywały je do odpowiednich częsci ciała utrwalając ich nazwy. Przypomniały sobie kolejność wkładania poszczególnych częsci garderoby używając słów: najpierw, potem, na końcu. Wykonały pracę plastyczną  - czapki -  malujac je farbami.

Biedronki od początku grudnia przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Uczyły się świątecznych piosenek, wierszyków oraz wybranych kolęd. Wykonały prace plastyczne: portret Mikołaja oraz choinkę z papieru. Z niecieprliwością czekały na wizytę Mikołaja. Podcza spotkania z Mikołajem zaśpiewały piosenkę, bawiły się z innymi dziećmi z przedszkola i otrzymały długo wyczekiwane prezenty. 17 grudnia odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe z rodzicami podczas, którego dzieci przedstawiły repertuar artystyczny, wykonały świąteczne ozdoby oraz zajadały przysmaki świąteczne przygotowane przez rodziców.

6.12.2019 z okazji Mikołajek odbyły się warsztaty stolarskie. Dzieci poznały pracę stolarza i oglądały narzędzia, którymi się posługuje. Podczas zajęć Pan stolarz wyjaśnił jak ważne są zasady bezpieczeństwa i strój w jaki jest ubrany. Chętne dzieci mogły przymierzyć kask, kamizelkę odblaskową, rękawice i okulary ochronne. Biedronki poznały również różne gatunki drzew. Na zakończenie warsztatów, każde dziecko wykonało własną zabawkę z kawałka sosnowej deski. Dzieci malowały farbami drewno z otworami  do przewlekania sznurków i ćwiczenia paluszków.

W listopadzie Biedronki wzięły udział w zajęciach badawczych Labo Odkrywcy, podczas których dowiedziały się jak powstaje prąd. Dzięki profesorkowi Labolkowi dowiedziały się czym są cząsteczki dodatnie i ujemne oraz sprawdzały jakie substancje oraz przedmioty przewodzą prąd. Biedronki poznały również znak mówiący, o tym, że nie wolno dotykać urządzeń elektrycznych.

25 listopada odchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu Biedronki zaprosiły do przedszkola swoje ukochane Misie, które bawiły się z dziećmi przez cały dzień. Dzieci opowiadały o swoich misiach, razem z nimi tańczyły oraz segregowały je wzgledem wielkości utrwalając pojęcia duży i mały. Biedronki również malowały farbami misie ucząc się przy tym prawidłowo trzymać pędzelek.

22 listopada Biedronki świętowały Dzień Kredki. Dzieci poznały różnego rodzaju kredki: świecowe, ołówkowe, pastele. Utrwalały kolory kredek oraz wykonały kolorowe kredki z papieru według wzoru.

Biedroneczki od samego rana przygotowywały się do uczczenia narodowego święta. Zastanawiały się dlaczego tego dnia przyszły ubrane w biało-czerwone stroje? Dowiedziały się ,że są Polakami , mieszkają w Polsce i mówią po polsku. Poznały historię powstania polskiego godła, poznały barwy ojczyste oraz próbowały zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Z wielkim zaangażowaniem wykonały polskie flagii. O godzinie 11.11 wspólnie z innymi przedszkolakami zaśpiewały na uroczystym apelu hymn Polski.

5 listopada Biedronki uczestniczyły w interaktywnych zajęciach na podstawie książki „Pucio ma wakacjach”. Z zainteresowaniem słuchały czytanej historii, wzięły udział w różnorodnych zabawach oraz wykonały pracę plastyczną.

Tym razem Biedronki bliżej przyjrzały się jarzębinie. Oglądały jej liście i owoce przyniesione z przedszkolnego ogrodu. Wykonały pracę plastyczną „Korale z jarzębiny” uformowały kulki z czerwonej krepiny i przykleiły w odpowiednim miejscu tworząc jarzębinowe korale, przy czym ćwiczyły sprawność swoich paluszków.

Jesienne drzewa obdarowują nas wieloma darami. Biedronki poznały nazwy wybranych drzewa i ich owoców, dopasowując kasztany, żołędzie, noski i jarzębinowe kuleczki do odpowiednich drzew. Rozpoznawały kasztany i żołędzie za pomocą dotyku i decydowały, z którego drzewa spadły. Przeliczały wyjęte z tajemniczego pudełka kasztany i żołędzie, porównywały ich ilość oraz określały, których jest więcej rozwijając tym samym swoje kompetencje matematyczne.

Strony