Biedronki

W grudniu w grupie "Biedronek" wiele się wydarzyło:

- 6 grudnia dzieci wzięły udział w inetraktywnym przedstawieniu "Pomocnicy Świętego Mikołaja", podczas którego spatkały Elfy, które przekazały dzieciom prezenty - zimowe książeczki,

- 13 grudnia odbyły się warsztay bożonarodzeniowe z rodzicami, podczas których dzieci wraz z rodzicami wykonały choinki i mikołaje,

- 17 grudnia odwiedził przedszkolaki Mikołaj, z którym dzieci razem się bawiły, śpiewały piosenki, tańczyły. Na koniec spotkania Mikołaj wręczył dzieciom prezenty.

Raz w tygodniu w grupie Biedronek odbywają sie zajęcia z panią logopedą, która proponuje dzieciom wiele ciekawych zabaw rozwjających aparat mowy.

Każdego miesiąca Biedronki uczestniczą w zajęciach badawczych "Labo odkrywcy", podczas których mają możliwość poznania ciekawych eksperymentów.

W listopadzie dzieci poznały symbole narodowe. Wykonały wspólnie Flagę Polski ze składanych kółek oraz drzewo w barwach narodowych z malowanych białą i czerwoną farbą rączek.

9 listopada o godzinie 11.11 odśpiewały z dziećmi z całego przedszkola Hymn Polski.

Jesień jest sprężającą porą roku do zbierania różnych okazów przyrodniczych takich jak kasztany, żołędzie, kolorowe liście. Kasztany przyniesione przez dzieci służą jako liczmany oraz instrumenty, na których przedszkolaki wystukują podane rytmy.

Dzieci wykonały różne prace plastyczne o tematyce jesiennej: „Jeża” z suszonych liści, „Drzewo jesienne”.

20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

biorąc udział w akcji udekorowania ,,Drzewka niepodległości, pokoju i radości”

Zadania wspierające rozwój dziecka we wrześniu

Zapoznanie dzieci z wyglądem oraz wyposażeniem sali, łazienki i szatni.

Wyrabianie nawyków higieniczno – kulturalnych związanych z higieną osobistą oraz spożywaniem posiłków

Uczenie się samoobsługi – próby samodzielnego rozbierania się i ubierania się w szatni.

Opanowanie umiejętności wzajemnej akceptacji podczas zabawy z rówieśnikami.

Zwiększenie otwartości dzieci poprzez zabawę, wspieranie poczucia własnej wartości w kontakcie z wychowawcą i rówieśnikami.