Biedronki

22 maja Biedronki  wybrały się na wycieczkę do Pluszakolandii, gdzie uczestniczyły w warsztatach plastycznych "Glicerynowe mydełka" i korzystały z licznych atrakcji obiektu świetnie się przy tym bawiąc.

Podczas zajęć dzieci poznały mieszkańców łąki, takich jak: pszczoły, biedronki, żabki, świerszcze, muchy i komary. Wykonywały ćwiczenia ortofoniczne naśladując ich odgłosy. Dzieci wykonały pracę plastyczną „Majowa łąka” – podczas malowania dzieci doskonaliły umiejętność liczenia w zakresie 1 – 4 oraz utrwalały znajomość kolorów.

Krowy, konie, owce i inne zwierzęta były bohaterami naszego tematu. Dzieci poznały nazwy zwierząt, ich odgłosy oraz upodobania żywieniowe. Podczas zajęć dzieci poznały produkty, które powstają z mleka oraz wykonały wspólną pracę plastyczną „Krowa”.

"W marcu jak w garncu" - dzieci poznały znaczenie tego przysłowia i wykonały pracę plastyczną dotyczącą marcowej pogody. Na powitanie wiosny dzieci wykonały wspólną pracę na temat "Pani wiosna". Podczas wiosennego spaceru dziewczynki miały na głowach kolorowe opaski z kwiatami, a chłopcy wstążki z krepiny. Dzieci znalazły pierwsze oznaki wiosny takie jak: pączki na drzewach, krokusy, usłyszały pierwsze trele ptaków.

W lutym odbył się bal karnawałowy dla dzieci, każde dziecko prezentowało swój strój karnawałaowy.

W lutym dzieci poznały bezpieczne zabawy na śniegu. Podczas zabaw ruchowych rozwijały sprawość fizyczną.

W styczniu gościliśmy Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Dzieci przedstawiły swój program artystyczny, na koniec wręczyły przez siebie zrobine upominki.

W styczniu Biedronki zrealizowały również temat o ptakach zimą. Dzieci poznały nazwy i wygląd niektórych ptaków. Uczyły się w jaki sposób można pomóc ptakom zimą.

W grudniu w grupie "Biedronek" wiele się wydarzyło:

- 6 grudnia dzieci wzięły udział w inetraktywnym przedstawieniu "Pomocnicy Świętego Mikołaja", podczas którego spatkały Elfy, które przekazały dzieciom prezenty - zimowe książeczki,

- 13 grudnia odbyły się warsztay bożonarodzeniowe z rodzicami, podczas których dzieci wraz z rodzicami wykonały choinki i mikołaje,

- 17 grudnia odwiedził przedszkolaki Mikołaj, z którym dzieci razem się bawiły, śpiewały piosenki, tańczyły. Na koniec spotkania Mikołaj wręczył dzieciom prezenty.

Raz w tygodniu w grupie Biedronek odbywają sie zajęcia z panią logopedą, która proponuje dzieciom wiele ciekawych zabaw rozwjających aparat mowy.

Każdego miesiąca Biedronki uczestniczą w zajęciach badawczych "Labo odkrywcy", podczas których mają możliwość poznania ciekawych eksperymentów.

W listopadzie dzieci poznały symbole narodowe. Wykonały wspólnie Flagę Polski ze składanych kółek oraz drzewo w barwach narodowych z malowanych białą i czerwoną farbą rączek.

9 listopada o godzinie 11.11 odśpiewały z dziećmi z całego przedszkola Hymn Polski.

Strony