Biedronki

4 lutego Biedronki wzięły udział w balu karnawałowym, podczas którego zaprezentwały swoje przebrania, bawiły się i tańczyły przy dźwiękach muzyki, którą puszczał pan DJ. Przygotowując się do balu w przedszolu, dzieci poznały pojęcia: karnawał i serpentyna. Wykonały również maski karnawałowe według własnego pomysłu.

31 stycznia Biedronki obchodziły Dzień Przytulania. Z tej okazji wykonały pracę grupową wydzierająci małe kawałki czerwonego papieru i wyklejając serce. Przy okazji obchodów tego święta okazało się, że Biedroneczki lubią się przytulać.

Realizując temat dotyczący zimowych zabaw, dzieci poznały nazwy sprzętu zimowego (sanki, narty, łyżwy). Rozmawialiśmy o zasadach bezpiezeństwa podczas zabaw zimowych. Biedronki wykonały prace plastyczne pt. "Zabawy zimą", opowiadały o swoich ulubionych zabawach.

Biedronki długo przygotowywały się do Święta Babci i Dziadka, a nasze starania zostały zwieńczone uroczystością w przedszkolu. Dzieci zaprezentowały program artstyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a na koniec występów zaprosiły babcie i dziadków do wspólnego tańca. Dzieci wręczyły dziadkom wykonane przez siebie prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek.

Dzieci na podstawie ilustracji ćwiczyły odróżnianie ubrań zimowych od letnich. Poznały nazwy ubrań zimowych i dopasowywały je do odpowiednich częsci ciała utrwalając ich nazwy. Przypomniały sobie kolejność wkładania poszczególnych częsci garderoby używając słów: najpierw, potem, na końcu. Wykonały pracę plastyczną  - czapki -  malujac je farbami.

Biedronki od początku grudnia przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Uczyły się świątecznych piosenek, wierszyków oraz wybranych kolęd. Wykonały prace plastyczne: portret Mikołaja oraz choinkę z papieru. Z niecieprliwością czekały na wizytę Mikołaja. Podcza spotkania z Mikołajem zaśpiewały piosenkę, bawiły się z innymi dziećmi z przedszkola i otrzymały długo wyczekiwane prezenty. 17 grudnia odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe z rodzicami podczas, którego dzieci przedstawiły repertuar artystyczny, wykonały świąteczne ozdoby oraz zajadały przysmaki świąteczne przygotowane przez rodziców.

6.12.2019 z okazji Mikołajek odbyły się warsztaty stolarskie. Dzieci poznały pracę stolarza i oglądały narzędzia, którymi się posługuje. Podczas zajęć Pan stolarz wyjaśnił jak ważne są zasady bezpieczeństwa i strój w jaki jest ubrany. Chętne dzieci mogły przymierzyć kask, kamizelkę odblaskową, rękawice i okulary ochronne. Biedronki poznały również różne gatunki drzew. Na zakończenie warsztatów, każde dziecko wykonało własną zabawkę z kawałka sosnowej deski. Dzieci malowały farbami drewno z otworami  do przewlekania sznurków i ćwiczenia paluszków.

W listopadzie Biedronki wzięły udział w zajęciach badawczych Labo Odkrywcy, podczas których dowiedziały się jak powstaje prąd. Dzięki profesorkowi Labolkowi dowiedziały się czym są cząsteczki dodatnie i ujemne oraz sprawdzały jakie substancje oraz przedmioty przewodzą prąd. Biedronki poznały również znak mówiący, o tym, że nie wolno dotykać urządzeń elektrycznych.

25 listopada odchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu Biedronki zaprosiły do przedszkola swoje ukochane Misie, które bawiły się z dziećmi przez cały dzień. Dzieci opowiadały o swoich misiach, razem z nimi tańczyły oraz segregowały je wzgledem wielkości utrwalając pojęcia duży i mały. Biedronki również malowały farbami misie ucząc się przy tym prawidłowo trzymać pędzelek.

22 listopada Biedronki świętowały Dzień Kredki. Dzieci poznały różnego rodzaju kredki: świecowe, ołówkowe, pastele. Utrwalały kolory kredek oraz wykonały kolorowe kredki z papieru według wzoru.

Strony