Biedronki

W listopadzie Biedronki wzięły udział w zajęciach badawczych Labo Odkrywcy, podczas których dowiedziały się jak powstaje prąd. Dzięki profesorkowi Labolkowi dowiedziały się czym są cząsteczki dodatnie i ujemne oraz sprawdzały jakie substancje oraz przedmioty przewodzą prąd. Biedronki poznały również znak mówiący, o tym, że nie wolno dotykać urządzeń elektrycznych.

25 listopada odchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu Biedronki zaprosiły do przedszkola swoje ukochane Misie, które bawiły się z dziećmi przez cały dzień. Dzieci opowiadały o swoich misiach, razem z nimi tańczyły oraz segregowały je wzgledem wielkości utrwalając pojęcia duży i mały. Biedronki również malowały farbami misie ucząc się przy tym prawidłowo trzymać pędzelek.

22 listopada Biedronki świętowały Dzień Kredki. Dzieci poznały różnego rodzaju kredki: świecowe, ołówkowe, pastele. Utrwalały kolory kredek oraz wykonały kolorowe kredki z papieru według wzoru.

Biedroneczki od samego rana przygotowywały się do uczczenia narodowego święta. Zastanawiały się dlaczego tego dnia przyszły ubrane w biało-czerwone stroje? Dowiedziały się ,że są Polakami , mieszkają w Polsce i mówią po polsku. Poznały historię powstania polskiego godła, poznały barwy ojczyste oraz próbowały zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Z wielkim zaangażowaniem wykonały polskie flagii. O godzinie 11.11 wspólnie z innymi przedszkolakami zaśpiewały na uroczystym apelu hymn Polski.

5 listopada Biedronki uczestniczyły w interaktywnych zajęciach na podstawie książki „Pucio ma wakacjach”. Z zainteresowaniem słuchały czytanej historii, wzięły udział w różnorodnych zabawach oraz wykonały pracę plastyczną.

Tym razem Biedronki bliżej przyjrzały się jarzębinie. Oglądały jej liście i owoce przyniesione z przedszkolnego ogrodu. Wykonały pracę plastyczną „Korale z jarzębiny” uformowały kulki z czerwonej krepiny i przykleiły w odpowiednim miejscu tworząc jarzębinowe korale, przy czym ćwiczyły sprawność swoich paluszków.

Jesienne drzewa obdarowują nas wieloma darami. Biedronki poznały nazwy wybranych drzewa i ich owoców, dopasowując kasztany, żołędzie, noski i jarzębinowe kuleczki do odpowiednich drzew. Rozpoznawały kasztany i żołędzie za pomocą dotyku i decydowały, z którego drzewa spadły. Przeliczały wyjęte z tajemniczego pudełka kasztany i żołędzie, porównywały ich ilość oraz określały, których jest więcej rozwijając tym samym swoje kompetencje matematyczne.

W tym roku długo cieszyliśmy się złotą polską jesienią, piękna pogoda sprzyjała zabawom w ogrodzie, ale nawet gdy jest chłodniej cieszymy się z pobytu na świeżym powietrzu.

W październiku dużo rozmawialiśmy na temat higieny. Biedronki potrafią nazwać przybory do higieny osobistej oraz wiedzą do czego służą. Podczas zajęć praktycznych uczyły się prawidłowo myć rączki, wiedzą, że należy robić to dokładnie przed posiłkami i po powrocie z ogrodu. Codziennie kształtują nawyki higieniczne. Dzieci wykonały również pracę plastyczną "Ręczniki" ozdabiając je kolorowymi paskami lub kwadracikami.

18 października miało miejesce bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich Biedronek, otóż wstąpiły one w poczet przedszkolaków Przedszkola 181 "Wesołe Nutki" podczas uroczystego pasowania na przedszkolaka. Dzieci przygotowały piękny występ artystyczny, a następnie zostały symbolicznie pasowane na przedszkola przez panią dyrektor oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy i biedronkowe balony.

Strony