Tygryski

Tym razem odwiedziła nas mama Franka, która przeczytała nam ulubione książeczki Frania. Tygryski z zaciekawieniem słuchały przygód dobrego dinozaura, a następnie kolorowały dinozaurową kolorowankę przyniesioną przez mamę naszego kolegi.

Serdecznie dziękujemy mamie Frania za wizytę w naszej grupie.

25.11.2019 obchodziliśmy Dzien Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ukochanego misia i opowiedziało o nim kilka słów. Świętowanie zaczęslismy od zabaw ruchowych z misiami i zagadek, które zadawalismy sobie nawzajem. Przedszkolaki rozmawiały również o tym w jaki sposób powinniśmy dbać o misie i jakimi uczuciami je darzymy. Wykonaliśmy prace plastyczną, która polegała na przyklejaniu według instrukcji nauczyciela elementów na kartce. Praca plastyczna miała na celu rozwijanie orientacji przestrzennej. Ozdabialiśmy również sylwety misiów pastelami, tak aby wyglądały jak nasze ukochane pluszaki.

25 listopada odbyły się zajecia badawcze Labolo. Tygryski dowiedziały się co to jest i jak powstaje prąd. Dzieci poznały takie pojecia jak ładunek ujemny i ładunek dodatni, a także sprawdziły jakie przedmioty przewodzą prąd. Tygryski dobrze wiedzą, że prąd to świetny wynalazek, ale również pamiętają o zasadach bezpiecznego korzystania z urządzen elektrycznych. 

We czwartek  21.11 odwiedziła nas Mama Leona,która przyszła do nas z książką "Oskar i Albert. Absolutnie dziki wyścig". Najpierw rozmawialiśmy o tym jak należy dbać o książki, potem mama Leona odpowiadała na wszelkie pytania dzieci dotyczące książki oraz wytłumaczyła dzieciom co to jest nagroda Nobla, o którą walczą Oskar i Albert. Książka, która zaprezentowała nam mama Leona to wspaniała przyrodnicza przygoda, która ciekawie zobrazowana jest na stronach ksiązki. Świetnie pobudza wyobraźnię ! Wraz z bohaterami odkrywaliśmy zagadki, a kiedy książka się skończyła bawiliśmy się w łapanie duszków, które pojawiały się od tajemniczej latarki!

Serdecznie dziękujemy mamie Leona za wizytę w naszej grupie, dla Tygrysków była to wspaniała zabawa, po której duszków w naszej sali szukamy do dziś.

20 listopada obchodzilismy Miedzynarodowy Dzien Praw Dziecka. Dzieci zastanawiały sie co to oznacza "Mam prawo". Następnie wysłuchały wiersz M.Brykczyńskiego "O prawach dziecka" i stworzyły plakat "Moje prawa". Dzieci pobudzały świadomość posiadania własnych praw, uczestniczły w zabawach integracyjnych i rozwijały umiejetnosc wypowiadania się na konkretny temat.

Jesienna pogoda była inspiracją wielu działań podejmowanych przez Tygryski. Dzieci przez tydzień regularnie obserwowały pogodę, codziennie określały zjawiska atmosferyczne i odnotowywały je w rysunkowym kalendarzu pogody, aby na koniec tygodnia porozmawiać o zmiennej jesiennej pogodzie. Tygryski poznały również obieg wody w przyrodzie, dowiedziały się skąd się bierze deszcze. Wykonały deszczowe prace plastyczne, opowiadały o kształtach powstałych chmur z białej farby rozwijając swoją wyobraźnie, pomysły były naprawdę ciekawe. Dzieci śpiewały „Deszczową piosenkę” tworząc do niej akompaniament na marakasach, bębenkach i trójkątach, wykonywały przy tym ćwiczenia ortofoniczne ćwicząc aparat artykulacyjny. Wykonaliśmy również doświadczenie obrazujące co pływa, a co tonie w wodzie, a następnie odnotowywały swoje obserwacje w kartach pracy.

13 listopada Tygryski wybrały się na wycieczkę na farmę nauki i zabawy "Cztery Pory Roku" do Powsina. Na poczatku wizyty dzieci zwiedziły farmę, poznały tradycjne formy hodowli niektórych zwierząt zagrodowych, zobaczyły różne gatunki kur i kogutów, porozmawiały z indykami po indyczemu, podziwiały perliczki i przepiórki, miały okazję porównać jajka pochodzące od różnych ptaków, mogły również pogłakać kucyka.  Dzieci wzięły udział w wielu działaniach związanych z tematem ziemniaków. Na początku przygotowały ziemniaki do pieczenia, które potem z przyjemnością zajadały. Tygryski dowiedziały sią skąd się biorą frytki, a następnie same je przygotowały i oczywiście skonsumowały - były pyszne. Na koniec dzieci mogły wykazać się swoją kreatywnością tworząc ziemniaczane cudaki - wyszły naprawdę super, nasze dzieciaki mają wspaniałą wyobraźnie. To był dla nas fantastycznie spędzony czas.

W listopadzie odwiedziła nas trenerka Dziecięcej Akademii Sportu, która przybliżyła dzieciom zasady zapasów. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach ruchowym z wykorzystaniem m.in. szarf i woreczków rozwijając tym samym swoją sprawność fizyczną.

5 listopada Tygryski wzięły udział w interaktywnych zajęciach na podstawie książki „Pucio ma wakacjach”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanej historii, odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Wzięły udział w różnorodnych zabawach: poznawczych, sensorycznych, ruchowych. Na koniec każde dziecko otrzymało naklejkę z tytułowym Puciem.

 

Pod koniec października rozmawialiśmy na temat członków naszych rodzin. Dzieci sporządziły mapę myśli wokół pojęcia rodzina i wypowiadały się na na tematy z nią związane. Dzięki udostępnionym przez Państwa zdjęciom z rodzinnych albumów dzieci mogły porównywać fotografie dawne i współcześnie, poznały różne formy przechowywania i kolekcjonowania zdjęć, dawne i nowe aparaty fotograficzne. Tygryski wykonały również portrety członków swoich rodzin oraz stworzyły drzewa genealogiczne obrazujące relacje w rodzinie.

Serdecznie dziękujemy Państwu za udostępnienie zdjęć oraz różnorodnych modeli aparatów fotograficznych, co w znaczącym stopniu uatrakcyjniło nasze zajęcia.

Strony