Tygryski

16 stycznia gościliśmy w naszej grupie mamę Adama, która zapoznała nas z perypetiami Alberta - bohatara ulubionych ksiażek Adasia. Opowiadania tak bardzo spodobały się Tygryskom, że mama naszego kolegi zostawiła nam książeczkę o kolejnych przygodach Alberta do czytania w grupie.

Serdecznie dziękujemy mamie Adama za wizytę w naszej grupie.

Zachęcamy również rodziców pozostałych Tygrysków do odwiedzenia naszej grupy z dobrą książką - do zobaczenia wkrótce.

Na początku stycznia Tygryski poznały tradycję Sylwestra i przywitania Nowego Roku, wykonały wystrzałowe fajerwerki za pomocą farb i rolek po papierze toaletowym. Dzieci dowiedziały się jakie informacje zawierają kalendarze, stworzyły własne obrazujące cykliczność pór roku - przyporządkowywały im odpowiednie miesiące. Utrwalały znajomość i kolejność nazw dni tygodnia. Tygryski oglądały również różnego rodzaju zegary i poszerzały wiadomości na temat czasu.

19 grudnia Tygryski zaprosiły rodziców na spotaknie bożonarodzeniowe, podczas którego zaprezentowały przedstawienie świąteczne "W Aniołkowie". Atomsfera była naprawdę podniosła, mali artyście świetnie odegrali swoje role. Natępnie odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców, było bardzo miło i pysznie.

Tygryski od początku grudnia przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Poszerzały swoją wiedzę na temat tradycji świątecznych, ubrały grupową choinkę, śpiewały kolędy, wykonały świąteczne prace plastyczne: Mikołaja, karty świąteczne oraz ozdoby takie jak: aniołki, choinki czy szopki bożonarodzeniowe. Najbardziej jednak wyczekiwały wizyty Mikołaja, podczas której zaśpiewały piosenkę dla gościa, wzięły udział we wspólnych tańcach i zabawach oraz otrzymały upragnione prezenty.

Już w świątecznym nastroju Tygryski miały ogromną przyjemność gościć siostrę Kuby, która jeszcze niedawno uczęszczała do naszego przedszkola, a teraz jest uczennicą szkoły muzycznej. Asia przedstawiła nam swoją wiolączelę oraz pięknie zagrała kolędy m.in. Przybieżeli do Betlejem, podczas której wspomogliśmy wiolonczelistkę naszym śpiewem.

Bardzo sedrecznie dziękujemy Asi i jej mamie za cudowne muzyczne przeżycia.

W grudniu w ramach zajęć Dziecięcej Akademii Sportu przyszedł do Tygrysków trener rugby, który zaproponował dzieciom wiele ciekawych zabawch ruchowych z wykorzystaniem piłki do rugby oraz odbarował dzieci gadżetami AZS AWF.

6.12.2019 z okazji Mikołajek odbyły się warsztaty stolarskie Na Maxa. Dzieci zapoznały się z dawnymi urządzeniami stolarskimi oraz poznały różne gatunki drzew. Tygryski mogły również zobaczyć strój stolarza. Na koniec każdy wykonał swoją własną zabawkę- malując na wybrany kolor sosnową przeplatankę!

Tym razem odwiedziła nas mama Franka, która przeczytała nam ulubione książeczki Frania. Tygryski z zaciekawieniem słuchały przygód dobrego dinozaura, a następnie kolorowały dinozaurową kolorowankę przyniesioną przez mamę naszego kolegi.

Serdecznie dziękujemy mamie Frania za wizytę w naszej grupie.

25.11.2019 obchodziliśmy Dzien Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ukochanego misia i opowiedziało o nim kilka słów. Świętowanie zaczęslismy od zabaw ruchowych z misiami i zagadek, które zadawalismy sobie nawzajem. Przedszkolaki rozmawiały również o tym w jaki sposób powinniśmy dbać o misie i jakimi uczuciami je darzymy. Wykonaliśmy prace plastyczną, która polegała na przyklejaniu według instrukcji nauczyciela elementów na kartce. Praca plastyczna miała na celu rozwijanie orientacji przestrzennej. Ozdabialiśmy również sylwety misiów pastelami, tak aby wyglądały jak nasze ukochane pluszaki.

25 listopada odbyły się zajecia badawcze Labolo. Tygryski dowiedziały się co to jest i jak powstaje prąd. Dzieci poznały takie pojecia jak ładunek ujemny i ładunek dodatni, a także sprawdziły jakie przedmioty przewodzą prąd. Tygryski dobrze wiedzą, że prąd to świetny wynalazek, ale również pamiętają o zasadach bezpiecznego korzystania z urządzen elektrycznych. 

Strony