Tygryski

W piątek 5 kwietnia podsumowaliśmy konkurs   Król owoców i surówek, promujący jedzenie owoców i surówek. Konkurs zachęcał dzieci do zdrowego odżywiania i jedzenia warzyw i owoców zawierających dużo witamin. Konkurs trwał od końca października. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Tymon zdobywając 46 punktów, drugie Mikołaj 43 punkty, a trzecie Daria 34 punkty. Dzieci do 10 miejsca otrzymały nagrody książkowe. Wszystkie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy. Konkurs bardzo przypadł dzieciom do gustu i już myślą o następnym np. Król zup. Zobaczymy.

27 marca w środę grupę Tygryski odwiedził dziadek Roberta, który pracuje na lotnisku wojskowym na Okęciu. Opowiedział dzieciom o swojej pracy, o samolotach, o lotnisku. Swoją opowieść  ilustrował pięknymi  zdjęciami. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zdjęcia samolotów, helikopterów , pasów startowych, radarów, samolotów patrolujących, dopytywały o ciekawiące je rzeczy. Dziadek  przyniósł dla dzieci kolorowanki oraz pocztówki.

Bardzo dziękujemy  dziadkowi  Roberta za poświęcony czas  oraz przygotowanie zdjęć i  gadżetów dla dzieci.

15 maja Tygryski pojadą na wycieczkę na lotnisko, gdzie będziemy oglądać wszystko to co widzieliśmy na zdjęciach. Dzieci nie mogą się doczekać  wyjazdu.

W marcu omawialiśmy  tematy związane ze zwierzętami egzotycznymi i  oraz zamieszkującymi nasze polskie lasy.  W sali urządziliśmy kącik do którego dzieci przyniosły ciekawe książki o zwierzętach, figurki omawianych zwierząt , maskotki. Często korzystaliśmy z książek i albumów o zwierzętach wyszukując ciekawostek z ich życia. Dzieci wykonały  krokodyla z plasteliny, żyrafę oraz węża. Tematy o zwierzętach   są bardzo ciekawe dla dzieci, i wywołują wiele emocji .

Luty upłynął Tygryskom jak zawsze pracowicie. Największą atrakcją był Bal Karnawałowy oraz wyście na przedstawienie teatralne ,, Zośka, Piraci i wielka draka” na który pojechaliśmy, po raz pierwszy, metrem. W tym miesiącu odbyły się zajęcia badawcze Labo Odkrywcy ,, Ciśnienie – tajemnicza siła”, na których dzieci zobaczyły w jaki sposób może działać ciśnienie i dlaczego jest to tajemnicza siła.

Jednym z omawianych tematów był Karnawał i Bal karnawałowy. Rozmawialiśmy na temat karnawału w Polsce, dzieci mówiły o swoich przygotowaniach do balu w przedszkolu i wymarzonym przebraniu. Tygryski  wykonały maski karnawałowe, które pięknie ozdobiły piórkami i cekinami. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły zagadnienia związane z kosmosem. Dzieci chętnie oglądały książki przyniesione z domu dotyczące tego zagadnienia, czytaliśmy różne ciekawostki o innych planetach, zastanawialiśmy się czy na nich żyją jacyś mieszkańcy, nawet próbowaliśmy sobie ich wyobrazić rysując ich portrety. Tygryski poznały postać Mikołaja Kopernika i jego teorie.

23 stycznia w grupie Tygryski odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy dla  dziadków przedstawienie ,, 12 życzeń dla Babci i Dziadka”, piosenki, prezent – ramkę  ze zdjęciem kochanej wnuczki lub wnuka. Na tablicy grupowej  pojawił się  kosz pełen kwiatów, które dzieci same pomalowały i wycięły. Wszystko to dla kochanych Dziadków.

17 grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj, który przywiózł dla dzieci piękne prezenty. Oczywiście odbyła się wspólna zabawa, konkursy, każda grupa zaśpiewała piosenkę dla Mikołaja  oraz wykonała prezent w postaci obrazka.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy wszystkim życzyć

 

Wesołych Świąt !

A w święta nich się niesie kolęda,

Gałązki świerkowe niech

Wam pachną na zdrowie!

Wesołych Świąt !

12 grudnia odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe z udziałem rodziców. Tygrysy przygotowały dla rodziców krótki występ oraz karty z życzeniami. W czasie warsztatów dzieci z rodzicami z odrysowanych i wyciętych rączek wykonały wspólną choinkę, którą ozdobiły bombki wykonane z kółek oraz gwiazdy na których rodzice napisali życzenia dla wszystkich dzieci i rodziców z naszego przedszkola. Choinka stanęła w miejscu gdzie wszyscy mogą ją podziwiać.

12 grudnia Tygryski uczestniczyły w zajęciach  badawczych Labo Odkrywcy ,,Chemiczna stacja przewidywania pogody”. Dzieci zapoznały się z terminami: termometr, wiatromierz, deszczomierz, meteorolog.

Grudzień upłynął Tygryskom na przygotowaniach do wizyty Mikołaja oraz do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dla dzieci jest to bardzo oczekiwany  i magiczny okres, gdyż stanie choinka, przyjdzie Mikołaj i przyniesie prezenty. Nauczyliśmy się piosenki dla Mikołaja ,, Święty Mikołaj nocą wędruje” oraz wykonaliśmy renifery aby miał czym przyjechać. W sali ubraliśmy choinkę, stanęły dekoracje świąteczne i zimowe, uczyliśmy się  kolęd, wierszyków o tematyce świątecznej, omawialiśmy tradycje związane ze świętami oraz przyjściem Mikołaja.  Prawdziwym hitem w Mikołajki była wizyta Elfów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w widowisku ,, Pomocnicy Świętego Mikołaja”. Elfy przyniosły bardzo oczekiwane  prezenty od Mikołaja.

W listopadzie uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym ,,Oberek na 100 lusterek”, dzieci poznały budowę i brzmienie klarnetu oraz w zajęciach badawczych Labo Odkrywcy ,,Gęstość”. Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Prawa Dziecka  oraz Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień . Najbardziej uroczyście świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje misie. Rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące znanych  misiów  ( z filmów i książek), dzieci poznały historię Dnia Pluszowego Misia, bawiliśmy się z misiami przy misiowych piosenkach.

Strony